Uçan bir uçağın sol arka çaprazından fotoğrafı

CPAP cihazımı uçağa alabilir miyim?

Evet, PAP cihazınızı uçak yolculuğunuzda kabine alabilirsiniz.

PAP cihazları Uyku Apnesi Sendromunun tedavisi için hayati öneme sahip tıbbi cihazlar olduklarından yolcudan ayrılmamalıdırlar. PAP cihazınızı check-in’de bagaj bölümüne vermemeniz, bagajınızın kaybolması durumunda tedavinizin aksamaması için önemlidir.

Şunu da bilmelisiniz ki, PAP cihazını taşıdığınız çanta, el bagajı hakkınızdan sayılamaz, yani ayrı bir çanta olarak kabine alabilirsiniz.

Tıbbi Cihaz Bagaj Etiketi

Güvenlik kontrollerinden geçerken PAP cihazınızı çantasından çıkararak ayrı bir sepette x-ray cihazından geçirmeniz istenebilir. Maske ve hortum gibi diğer aksesuarlar için bu gerekli değildir. Böyle bir durumda cihazınızın hijyeni açısından şeffaf bir poşeti çantanızda hazır bulundurarak cihazı o poşetin içinde sepete koymanız, x-ray cihazı gibi günde binlerce kişinin eşyasının geçebildiği ve mikrop ile bakteri konusunda oldukça pis sayılabilecek yerlerde cihazınızı temiz tutmanıza yardımcı olacaktır.

Havaalanındaki güvenlik personeli x-ray’den geçen cihazınızı elle de muayene etmek isterlerse, yeni ve temiz eldiven takarak bu işlemi yapmalarını isteyin.

Heyet raporu ve reçetenizin birer kopyasını PAP cihazınızın çantasında hazır bulundurmak sorun yaşadığınızda durumunuzu izah etmek için faydalı olacaktır.

PAP cihazınızı uzun uçuşlarda kullanmak istiyorsanız, bu durumu uçuşu geçekleştireceğiniz havayolu firması ile en az 48 saat kala paylaşın ve uçakta cihazınıza uygun elektrik soketi olup olmadığından emin olun.

Ayrıca, PAP cihazınızın çantasına tıbbi cihaz bagaj etiketi bağlarsanız, bu da işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olabilir. Üstteki örneğe benzer kendi adınıza Medikal Cihaz Bagaj Etiketi isterseniz, lütfen İletişim formundan bize ulaşın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ir arriba